خانه / سلامت / تغذیه / موز خطر سکته را در زنان کم می‌کند
موز خطر سکته را در زنان کم می‌کند
خوردن موز می تواند خطر سکته در دوره بعد از یائسگی را کاهش دهد.

ژورنال بافتنی کودکان با دو میل حاوی لباسهای زیبای کودکانه
این اپلیکیشن شامل  79 مدل بافتنی مخصوص سنین 0 تا 10 سال می باشه است که 65 مدل آن اختصاصی و ترجمه شده از ژورنالهای بافتنی و 14 مدل دیگه هم از وبسایت ها فارسی جمع آوری شده است که شامل عناوین زیر است :


آموزش بافتنی پاپوش


آموزش بافتنی عروسک بافتنی


آموزش بافت بلوز ، سویشرت ، پیراهن و شلوار بچه گانه


آموزش بافت کلاه ، دستکش و شالگردن
دانلود نسخه محدوددانلود نسخه نا محدود

موز خطر سکته را در زنان کم می‌کند

به گزارش سلامانه به نقل از سایت «دیلی میل»، خوراکی هایی که سرشار از پتاسیم هستند، می توانند خطر سکته را تا یک چهارم کاهش دهند. محققان ۹۰ هزار و ۱۳۷ زن ۵۰ تا ۷۹ ساله که در دوره بعد از یائسگی به سر می برند را به طور متوسط، ۱۱ سال زیر نظر گرفتند. آنها میزان پتاسیم مصرفی زنان و اینکه در طول مطالعه سکته کردند یا جان شان را از دست دادند، در نظر گرفتند.

داوطلبان در آغاز مطالعه هیچ سابقه ای از سکته نداشتند و به طور متوسط ۲۶۱۱ میلی گرم در روز پتاسیم می خوردند. سازمان بهداشت جهانی توصیه کرده، هر زن روزانه ۳۵۱۰ میلی گرم یا بیش تر پتاسیم مصرف کند. فقط ۶/۱۶ درصد از کسانی که در آزمایش بودند، این قدر پتاسیم می خوردند. یک موز متوسط ۴۳۰ میلی گرم پتاسیم دارد.

در این تحقیق مشخص شد، زنانی که بیش ترین میزان پتاسیم مصرفی را داشتند، در مقایسه با زنانی که کمترین میزان پتاسیم را می خوردند، ۱۲ درصد کمتر در معرض سکته (به طور کل) و ۱۶ درصد کمتر در معرض سکته مغزی بودند.

در میان زنانی که فشار خون بالا نداشتند، آنهایی که بیشترین پتاسیم را می خوردند، ۲۷ درصد کمتر در معرض سکته مغزی و ۲۱ درصد کمتر در معرض همه انواع سکته ها قرار داشتند.

این مطالعه بر اساس مصرف پتاسیم در خوراکی ها و نه مکمل ها انجام شده و محققان می گویند، احتمالا خوردن خوراکی های سرشار از پتاسیم پیش از ابتلا به فشار خون بالا، مفیدتر است. آنها هم چنین دریافتند، زنانی که بیش ترین پتاسیم را مصرف می کردند، ۱۰ درصد کمتر از کسانی که کمترین مصرف پتاسیم را داشتند، در خطر مرگ زودهنگام قرار داشتند.

البته متخصصان هشدار می دهند، خوردن پتاسیم زیادی هم می تواند برای قلب مضر باشد و افراد باید میزان مواد معدنی که در روز نیاز دارند را چک کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*