خانه / آشپزی / آموزش طرز تهیه نان پیتا
آموزش طرز تهیه نان پیتا

ژورنال بافتنی کودکان با دو میل حاوی لباسهای زیبای کودکانه
این اپلیکیشن شامل  79 مدل بافتنی مخصوص سنین 0 تا 10 سال می باشه است که 65 مدل آن اختصاصی و ترجمه شده از ژورنالهای بافتنی و 14 مدل دیگه هم از وبسایت ها فارسی جمع آوری شده است که شامل عناوین زیر است :


آموزش بافتنی پاپوش


آموزش بافتنی عروسک بافتنی


آموزش بافت بلوز ، سویشرت ، پیراهن و شلوار بچه گانه


آموزش بافت کلاه ، دستکش و شالگردن
دانلود نسخه محدوددانلود نسخه نا محدود

آموزش طرز تهیه نان پیتا

مواد لازم جهت تهیه نان پیتا :

آرد: دو پیمانه (۲۲۵ گرم)
نمک: یک قاشق چایخوری (پنج گرم)
مایه خمیر: ۱۵ گرم
آب گرم:۲/۳ پیمانه (۱۴۰ میلی لیتر)
روغن زیتون: دو قاشق چایخوری (۱۰ میلی لیتر)
شکر: یک قاشق چایخوری

 

طرز تهیه نان پیتا : 

آرد را با نمک مخلوط کرده و الک میکنیم. آب گرم را در کاسهای ریخته، شکر را در آن حل میکنیم، مایه خمیر را افزوده و خیلی کم هم میزنیم، سپس روی ظرف را با پارچه پوشانده و سه تا پنج دقیقه استراحت میدهیم.

در کاسه دیگری مخلوط مایه خمیر، روغن و آرد را با هم مخلوط کرده تا خمیر نرم و لطیفی حاصل شود و به دست نچسبد. خمیر را با کف دست ورز داده و ۱۰ ضربه نیز به آن میزنیم، بعد در ظرف تمیز که چرب کردهایم، غلتانده و خمیر را وسط ظرف قرار میدهیم. با پارچه روی ظرف را پوشانده و به مدت یک ساعت استراحت میدهیم. خمیر ورآمده را به شش قسمت تقسیم کرده و چانه میگیریم، بعد پنج دقیقه استراحت میدهیم. هر چانه را روی سطح آرد پاشیده شده به صورت دایره با وردنه باز میکنیم، به این صورت که وردنه را در جهت عقربههای ساعت روی خمیر میکشیم، با دست خمیر را بلند کرده و خلاف عقربه ساعت کمی میچرخانیم و مجددا خمیر را روی تخته قرار داده، با وردنه در جهت عقربه ساعت باز کرده و مجددا با دست عکس آن عمل میکنیم. خمیر را روی کاغذ روغنی قرار داده، روی آن را با پارچه پوشانده و به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه استراحت میدهیم.

فر را با حرارت ۲۲۰ سانتیگراد روشن کرده تا گرم شود. کاغذ روغنی روی سینی فر قرار داده و در فر میگذاریم تا گرم شود. خمیر را روی کاغذ روغنی گرم قرار داده و به مدت چهار تا شش دقیقه در فر میگذاریم تا پف کند و دو لایه شود. حتما نانها را به همین صورت گفته شده در فر قرار میدهیم، چون راز پف کردن و دو لایه شدن آن در حرارت و نوع قرار دادن در فر میباشد. پس از پخت روی نانها را پوشانده تا نرم بمانند.

نوش جان

منبع : خانواده سبز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*